ducklings2.jpg

Naujienos

Ūkininkams informacija

Su bankininkais – apie žemės ūkio plėtrą

Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos bankų asociacijos sėkmingas bendradarbiavimas yra labai svarbus žemdirbiams. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su LBA atstovais aptarti kuo palankesnių ūkininkams skolinimo sąlygų ir tolesnių bendradarbiavimo galimybių naujuoju Lietuvos kaimo plėtros laikotarpiu 2014–2020 m.

Ministrė V. Baltraitienė pajuokavo, kad pašnekovai susėdo prie apvalaus stalo, kuris neturi aštrių kampų, todėl ir kalbėtis bus daug lengviau. Ministrė pažymėjo, jog žemės ūkiui itin sunkus laikas – iki Naujųjų metų, kol bus persiorientuota į naujas rinkas, kurių tikrai yra pakankamai, tačiau tam reikia laiko.

„Rusijai paskelbus importo draudimą, ieškome pačių įvairiausių galimybių, kaip padėti savo žemės ūkio produkcijos gamintojams sumažinti patiriamų nuostolių naštą. Tariamės su Finansų ministerija, kad galėtume iš anksto išmokėti 117 mln. Lt tiesioginių išmokų už 2014 metus kaip nacionalinę paramą už pieną, gyvulius ir pasėlius. Tai būtų žemdirbiams tiktai svari parama, kad jie turėtų apyvartinių lėšų ir galėtų vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Laukiame Europos Komisijos sprendimo dėl 46 mln. eurų skyrimo nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti“, – akcentavo V. Baltraitienė.

Ministerijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Regina Mininienė supažindino svečius su galimybe ūkio subjektams, imantiems iš kredito įstaigų teikiamus kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti, padidinti kreditų palūkanų kompensavimo procentą nuo 30 proc. iki 80 proc.

„Bus atnaujintas dalies palūkanų kompensavimas ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio ir alternatyviąja veikla, įgyvendinantiems investicinius projektus be ES paramos. Taip pat numatoma padidinti UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (Fondas) teikiamos garantijos procentą ir sudaryti galimybę teikti iki 80 proc. garantijas žemės ūkio veikla užsiimantiems ūkio subjektams, imantiems kreditus apyvartinėms lėšoms papildyti“, – aiškino R. Mininienė.

LBA vadovas Stasys Kropas pabrėžė, jog šias priemones bankai vertina palankiai, jos itin naudingos, nes padės palengvinti finansinių išteklių prieinamumą.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Joomla templates by a4joomla