ducklings2.jpg

Naujienos

Ūkininkams informacija

Žemės ūkis išliks Lietuvos bendrojo produkto kūrimo ašis

Virginija Baltraitienė susitiko su žemės ūkio bendrovių asociacijos ir Seimo Kaimo reikalų komiteto nariais, kad aptartų besibaigiančius metus. „Šie metai žemės ūkiui nebuvo lengvi. Reikėjo atsakyti į daugybę klausimų, rasti išeitį iš sudėtingų situacijų, derėtis su Europos Komisija dėl palankesnių sprendimų. Dabar galime kalbėti apie pasiektus rezultatus ir išsikelti tikslus kitiems metams“, – sveikindamasi su žemdirbiais sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio bendrovių asociacijos narių susitikimas Žemės ūkio ministerijoje – tai kasmetinis renginys, jau tapęs gražia tradicija. Artėjančios Kalėdos – tai puiki galimybė pasikalbėti ir išgirsti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus. Pokalbiai ir susitikimai su žemės ūkio bendrovių asociacija, žemdirbių sąjungomis ir Žemės ūkio rūmų atstovais pastaraisiais mėnesiais vyko dažnai. Visa tai buvo daroma tam, kad užklupus sunkumams visa žemdirbiškoji bendruomenė ne tik žinotų, kokia yra situacija, bet ir išsakytų savo poziciją, teiktų pasiūlymus. Metinio susitikimo metu išsamią metų apžvalgą pateikė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis. Jis, remdamasis skaičiais ir statistika, pristatė šių metų žemės ūkio bendrovių veiklos rezultatus.

Bene labiausiai netikėta žinia buvo Rusijos embargas, dėl kurio labiausiai nukentėjo pieno, mėsos, vaisių ir daržovių sektoriai. Tačiau Žemės ūkio ministerija ėmėsi nedelsiant ėmėsi veiksmų, tad žemdirbių nuostoliai bus kompensuoti. Parama pieno gamintojams sieks net 79 milijonus litų, iš kurių 30 milijonų skirs valstybė, o 49 mln. – Europos Komisija. Tad vienam litrui pieno atiteks 15 centų kompensacijos. Be paramos iš EK, Žemės ūkio ministerija, siekdama palengvinti sudėtingą pieno gamintojų padėtį, nutarė paankstinti 2014 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pieną mokėjimą. Iki šių metų pabaigos daugiau kaip 36 000 pieno gamintojų, laikančių pienines karves, bus išmokėta daugiau kaip 60 mln. litų. Pirmosiomis gruodžio dienomis 34,4 tūkst. pieno gamintojų jau pervesta 55,8 mln. litų.

Rudens pradžioje Lietuvai buvo leista padidinti tiesioginių išmokų avansus iki 70 proc. Tai buvo labai svarbus sprendimas mūsų žemdirbiams, kurie pateko į sudėtingą situaciją. Tai nebuvo nuostolių kompensavimas, tačiau reikšminga pagalba nukentėjusiems žemdirbiams, kad jie turėtų apyvartinių lėšų. Iki gruodžio 15 dienos Nacionalinė mokėjimo agentūra ketina visiems žemdirbiams išmokėti avansines tiesiogines išmokas, o nuo gruodžio 1 d. taip pat bus mokama ir nacionalinė dalis.

„Artėjančių Kalėdų proga linkiu visiems sėkmės. Žemės ūkis Lietuvoje buvo ir tikiu, kad ir toliau išliks bendrojo produkto kūrimo ašis“, – susirinkusiems palinkėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Jonas Kondrotas.

Renginio pabaigoje svečiai galėjo pasiklausyti kerinčio Vladimiro Prudnikovo ir Juditos Leitaitės koncerto.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Joomla templates by a4joomla